2020. október 28., szerda

Ez a blog rólam szól,

úgyhogy magamról fogok most írni.

Életemben kb. kétszer ültem lovon, egyszer egészen kiskoromban, az csak homályosan rémlik, másodjára középiskolásként Hollandiában a vendéglátó családnál, de az inkább volt egy jól megteremtett póni, mint rendes ló. Éppen csak poroszkált és én féltem, kicsit persze tetszett is, hisz ott volt alattam egy élő, lélegző lény, eltűrt magán, szép világos barna szőre volt. Az már határozottan nem tetszett, mikor ügetni kezdett, amúgy sem szerettem sosem a száguldást, illetve később megszerettem, mikor vezetni tanultam, de a volán mögött én irányítok, akkor a lovon ülve nem én irányítottam. Azt is meg kell tanulni, mint az autóvezetést, de ez ugyebár nekem kimaradt, így csak ültem a nyeregben, mint egy szalmazsák, a holland lány meg vezette a lovat. Nagyon széles háta volt, felszállni könnyű volt rá, ment lendületből, de leszállni alig bírtam, volt egy pillanat, mikor azt gondoltam, hogy na jó, akkor az életem további részét itt fogom leélni ezen a roppant zöld, holland farmon, a póniló hátán. Aztán csak levetődtem róla valahogyan.

(Vagy nem, és még most is ott ülök, a nyeregnek támasztom a laptopot, úgy gépelek).

Békés jószág volt, de ez az esemény sem szerettette meg velem a lovakat. Igazából már kislányként sem értettem, ha valaki azt mondta, hogy a ló a kedvenc állata. Mert a kutya az alap, még a macskát is meg tudom érteni, szőrös kis gombolyagok, de a lovak hatalmasak és félelmetesek, nagy barna szemük van hosszú szempillával és meg tudnak harapni. Anyu egyik ismerősét megharapta egy ló, kiharapott a vállából egy darabot.


    - Szép szeme van - mondtam.

    - Ja, mint egy lónak - felelte a biszexuális expasim.

És bakker, tényleg. Szépnek láttam, de volt benne valami fura, ami idegenné, kissé félelmetessé tette. Azt hittem, hogy az a tény zavar, hogy travi. Egy túl erősre sminkelt férfi parókában, női ruhába bújva, ánuszba tuszkolt herékkel. De exem szenvtelen megjegyzése rávilágított, hogy inkább attól éreztem furcsa ellentmondást, hogy az egész arca olyan volt, mint egy szép lóé a hatalmas barna szemek, a műszempilla és az erősre sminkelt arccsont miatt. Szép, de félelmetes.


A traviké egy másik világ. Számomra az is egy másik világ. Akinek lova van. Főleg a két véglet, a kupecek meg a zsokék.

    - Jössz este a moziba megnézni egy filmet?

    - Nem, délután kilovagolok a birtokra, utána le is kell csutakolni Fakót, meg elé kell tenni a prémium abrakot.

Nyilván senki sem beszél így, de én ilyennek képzelem magam, mint lótulajdonost, aki a fél fizetését extra minőségű tápra költi és maga gondoskodik a lováról. Abba beletartozik a ganézás is, ugye? Lenne külön lovaglóruhám, fehér nadrág sötétkék felsővel, meg kék lovaglócsizma. És lenne egy ganézós cuccom, igazából az már most is megvan, a fekete mackó ami rajtam van, jó meleg, nem fáznék benne. Fakó egyébként nyilván sötétbarna vagy fekete színű lenne, sötét sörénnyel, mert ilyen vicces lány vagyok.

Na jó, igazából nem tudom elképzelni magam így, nem csak a ganézás rész miatt.

Félek a lovaktól. És sosem lennék képes úgy felülni egy ló hátára, hogy a korábban megtapasztalt rettegés mellett ne legyen ott egy jó adag tehetetlen szomorúság is.

2020. október 26., hétfő

Jó tanács:

ne puszild meg a macskád kobakját közvetlenül labellózás után. 

Mondjuk anyósom múltkor pont dicsérte Kórász fényes bundáját, lehet ehhez a szőlőzsír is hozzájárul. (Nem.) 

A szám meg hadd legyen csak szőrös... :)


2020. október 19., hétfő

13 év

Oh, love, it changes shapes; it glows in many shades

We won't be gone as long as our echoes resonate

We need no photographs; the past's not only past

I find us everywhere and that's how the magic lasts




2020. október 17., szombat

Dédinek volt egy mozdulata,

ahogyan a macskákat simogatta, mindig olyan furcsa módon. Már-már agresszívnak tűnt, a macska fülét teljesen hátrasimította, amitől a kis szemei is furán meghúzódtak. Találtam illusztrációt:


És eszembe jutott valahogyan a hintaágy, a kiskert, Dédi, meg a sajátos simogatás-technika és kipróbáltam a Kórászon(éhen). 

És bármennyire is hülyén néz ki (Zebulon úgy nézett rám, mint egy őrültre): instant dorombolás volt a reakció. Úgyhogy azóta is ápolom az ősi dédanyai hagyományokat és Kórászom lelkét.  

2020. október 16., péntek

Fú, a héten tényleg jó sok...

... munka volt, s a jövő hét még ennél is rosszabb lesz. Székes fővárosunkba is kell majd mennem. Kolléganővel meg szétszednek minket, nem fizikailag, csak munkaszervezésileg, aminek annyira nem örülök, mert szeretek vele együtt dolgozni. Egy fészekaljból érkeztünk, meg se kell beszélnünk, hogy mit hogyan készítünk el, mégis ugyanúgy csináljuk, vagy elég egy fél mondatban egyeztetni. De tény, hogy eléggé szeparatisták vagyunk itten a világ végén.  

... édességet ettem, összességében szerintem két tábla milkát benyomtam, meg egy zacskó csipszet (egyedül!), tök gáz vagyok. És sírok, hogy 55 kilós lettem. Három teljes kilónyira a versenysúlyomtól (ami 52 volt a fényességes korszakomban). Mondjuk mozoghatnék is. A séta annak számít? Mert:

... esetben választottam a sétálást a tömegközlekedés helyett. Nem a vírus miatt, hanem a gyaloglás kedvéért. Időjárás, lábbeli és cipelnivaló függvényében 20-35 perc alatt beérek. Hát nem egy órás izzadás valami igazi sporttól, de a semminél jobb. Főleg mert rendes tempóban megyek. 

... családozás vár rám, megyünk rokonlátogatni hétvégén Zebulonfalvára, él ott két kis bogyó, egy óvodás, meg az öccse, cukik. Az anyukájuk elküldte idősebb bogyó ovis csoportképét, olyan pasisan szorongatja a  nekünk telefonon csak "legjobb barátjaként" hivatkozott kislány kezét, de olyan "én a hétfejű sárkánytól is megóvlak" módon, hogy össze-vissza olvadtam tőle. Azért sok fickónak megmutatnám azt a fotót, lehet tanulni a háromévestől. 

2020. október 12., hétfő

Majd vigyáznom kell, hogy ne idealizáljam a gyerekünket (ha végre lesz), mert úgy járok, mint apu, ugyanis

a Hét bő esztendővel (könyvtári példány) végeztem, a Gerlóczy könyv még ott van ugyan 1/4-ig elolvasva, de lassan csúszik, úgyhogy kerestem az otthoni könyvtárban (anyuéknál) még valami olvasnivalót. Apu kezembe nyomott egy Vonnegut kötetet, hogy ő ezt most olvasta újra, persze-persze nagyon amerikai, de azért jó író. Európa zsebkönyvek, ugyanaz a sorozat, amiben a kedvenc Zweigem is megjelent, szóval úgy voltam vele, hogy jó lesz, még úgysem olvastam tőle sosem, ezt közöltem hangosan is. 

Apu kétszer is visszakérdezett, hogy én még Vonnegutot soha? 

Jobb, ha nem tudja, mennyi mindent nem olvastam még. 

(Mellesleg: 30 oldal után máris imádom) 


2020. október 7., szerda

Erről az el a kezekkel a gyerekeinktől

dologról nekem amúgy az jut eszembe, hogy mi lenne, ha jó konzervatív keresztény módjára családban gondolkoznánk?

Mert - whoa, mennyire meglepő! - a melegeknek is van családjuk. Valahova születtek, van tesójuk, unokatesójuk. A családokban meg jó esetben vannak gyerekek. Ezekre a gyerekekre sokszor ők vigyáznak. A buzi nagybácsik, a leszbi keresztanyák. 

És ha majd nekünk is lesz már végre egy hülye gyerekünk (holnap kiderül az orvosnál a menetrend), akkor szeretném, ha a a meleg nagybátyja is foglalkozna vele. Mert a nagybátyja. Mert a családunk része. Mert szeretjük, és mert előre tudom, hogy imádni fogja a kölkünket. (Ugyanúgy, ahogy a heteró nagynénik-nagybácsik is.)

Szóval nálunk a jelszó nem az "el a kezekkel", hanem a "fogjad a kezedbe" lesz. 


Megj. 1: És tuuuuuudom, hogy ez az egész alapvetően nem a meleg emberek, hanem az "LMBTQI+ propaganda" ellen szól(na), és engem is ki tud néha idegelni a túltolt bicikli, de az egész könyvdarálós sztori meg ugyanúgy nem a gyermekvédelemről szól, mint aminek próbálja beállítani magát.  

Megj. 2: Pierrék örökbefogadásának meg azért is szurkolok extrán -  amellett, hogy hiszek abban, hogy azonos nemű párok is képesek kiválóan gyermeket nevelni - (és persze ez önző dolog), hogy a gyerekünknek legyen unokatesója. Családja, vagy mi a fene. 


2020. október 4., vasárnap

No, hazaértünk a lakodalmi uzsonnából,

ami végül ebéd lett és ahol tényleg nem volt alkohol, nem is hiányzott. Volt helyette rizs, merthogy Ben (Eflekt) kifőzött egy teljes kilós csomagot. Tizenegyen voltunk. Egy hétig rizst fognak enni, cukik. 

Összességében jó volt a hangulat. Pedig Pierre beszaratott minket, hogy a Nővér meg a Nagymama nagyon hirtelen természetűek, szóval vigyázzunk arra, mit mondunk. Amúgy nem volt velük baj, Ben tesója is jófej volt. Férjet, gyereket persze nem hozott, de legalább eljött és normális volt, Öcsivel szemben is. A Nagymama meg kifejezetten szórakoztató jelenség.

Ben-Anya meg kezdetektől imádja Pierre-t, most is írt egy kis üzenetet kettejüknek, fel is olvasta mindenki előtt, tele jókívánsággal, Ben majd' elsírta magát (cukiiii). Ben-Anya és Pierre-Anya eddig is szerveztek már közös programot, szóval ők persze, hogy jól kijöttek. Az igazán mókás a két nagymama egymásra találása volt.

Zebulon hozta a formáját, kis mókamiki.  

Amúgy tök büszke vagyok magamra, mert az evészet és az evészet utáni közös beszélgetős program alatt legalább öt teljes mondatot én is elmondtam, volt köztük vicces is.  

"Ha megszólalnál, kiderülne, hogy érdekes személyiség vagy" foglalta össze Zebulon hazafelé az autóban a nap egyik tanulságát.  

A nap másik tanulsága az, hogy bár D. számomra sokszor egy túl nagyra nőtt falunak tűnik, mégis nagyváros a környező településekhez képest, és ez az emberek attitűdjében nagyon megmutatkozik. Az, hogy mindenki állandóan azzal van elfoglalva, hogy mit csinál a szomszéd, a rokon, a munkatárs stb. és a saját cselekvését is az határozza meg, hogy vajon mit fog gondolni a szomszéd, a rokon, a munkatárs, azért elég gáz... És klasszikus kisvárosi-falusi jellegzetesség. Szeretem a "nagyváros" által biztosított arctalanságot. 

A harmadik tanulság viszont az, hogy persze mi, "nagyvárosiak" ugyanúgy ítélkezünk. Csak mi nem mondjuk ki hangosan. 


2020. október 3., szombat

Jó látni

 a neved a bemásolta szó mögött. 

2020. október 1., csütörtök

Out of the home office

Mennyit tud alakítani egy magassarkú! Tök hosszúk a combjaim. 

Az elefántcsonttoronyban meg elkezdtek fűteni, így most meleg van és égett porszag.